Luan Rama: Qeveria përgatit në Ksamil shpronësim të dhuņshëm dhe grabitje pronash

15/01/2116:46

Shperndaje:


Nënkryetari i LSI, gjithashtu kandidat për deputet në Qarkun Vlorë, Luan Rama ka denoncuar nga Saranda atë që ai e cilëson aferë korruptive të qeverisë Rama me pronat në Ksamil.
Sipas Luan Ramës, qeveria ka bërë pakt me kompaninë arabe edhe për pronat në Ksamil, për të cilat Luan Rama thotë se qeveria po përgatit një shpronësim të dhunshëm të pronarëve dhe për t’ua dhënë arabëve, të cilët paguan darkën tek Nustreti.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.