LAJMI i FUNDIT: Policia greke arreston pronarin e shqiptarit me kokë të prerë

10/05/1620:13

Shperndaje:


Arrestimi i fermerit tek i cili ka punuar shqiptari 25 vjeçar i cili u gjend me kokë të prerëdhe birit të tij, janë kryer pasi në banesën e tyre janë gjetur një arsenal i vërtetë armësh.
Babai dhe djali u arrestuan pas një kërkimi të bërë në shtëpi në Karvounari.
Sipas pari,  policia gjeti katër armë pistoleta, lloje të ndryshme dhe plumba, dhe madje janë gjetur dy armë Kallashnikov, karikatorë dhe 150 plumba.
Babai dhe djali merren në pyetje në Drejtorinë e Policisë së Thesprotisë për  gjithë faktorët që dalin dhe mund të çojë në zbulimin e një prej vrasjeve më brutale që kanë ndodhur në vitet e fundit.
Hetimi i policisë për identifikimin shkelësi ose autorëve që kryejnë dhe pastaj prenë kokën e shqiptarit 25 vjeçar, me një të kaluar kriminale në vendin e tij, është në aktivitet të plotë dhe të dhëna të rëndësishme priten të lindin nga heqja e sekretit të telekomunikacionit,  nga dy numrat e përdorur nga viktima.

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.