Kryetari i OMONIA Vasil Kajo takim me Miçotaqis

19/10/1816:51

Shperndaje:


Kryetari i partisë opozitare në Greqi Demokracisë së Re, Kyriakos Micotaqis
ka pritur në zyrën e tij në Parlament kryetarin e shoqatës demokratike kombëtare të pakicave greke në Shqipëri ‘Omonia’ Vasil Kajo

Kreu i Omonia paraqiti çështjet me të cilat përballet sot Pakica etnike greke në Shqipëri, dhe madje edhe vlerësoi kontributin historik të ish-kryeministrit Konstandin Micotaqis në promovimin e kërkesave të tyre.

Kryetari i Demokracisë së Re theksoi interesin e tij të vazhdueshëm dhe të etur për pakicën etnike greke, duke theksuar se kursi evropian i Shqipërisë shkon përmes respektimit të të drejtave të tij. 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.