KoronaVirusi/ Regjistrohen 21 raste të reja në Greqi

05/03/2016:55

Shperndaje:


Ka shjuar në 31 numri i rasteve me koronavirus në Greqi, njoftoi ministria e shëndetësisë të enjten pasdite.
Siç u njoftua përpara pak catesh, pak nga grupi i 24 turistëve që kanë udhëtuar së bashku me një 67-vjeçar në Patra, 21 prej tyre rezultuan se ishin pozitive!

Ministria greke e Shëndetësisë paralajmëron se në javët e ardhshme, pritet një rritje e konsiderueshme e rasteve me koronavirus dhe është e rëndësishme që banorët e Peloponezit të kuptojnë se është një sëmundje e butë dhe të zbatojnë masa të mbrojtjes personale.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.