Kapet përsëri 54 kg kanabis në kufi, arrestohen 3 të rinj

06/02/1917:05

Shperndaje:


Operacion i perbashket anti-droge i policise se Igumenices me ate te Athines ne kufirin greko-shqiptar. Operacioni pas shkembimit te informacioneve me policine shqiptare. Dje ne oret e para te mengjesit, ne Sajadhe, Igumenice eshte ndaluar nje mjet qe vinte nga kufiri, brenda te cilit u gjeten 60 pako me 32 kg 430 gram marijuane. Ne pranga drejtuesi i mjetit, shqiptar 28-vjec. Sic deklaroi, drogen e kishte marre ne nje vend prane doganes se Mavromatit (Qafe-Bote).
Mbreme, ne te njejtin vend, eshte ndaluar nje tjeter mjet, i cili ishte pershtatur me vend ne shasi dhe sediljet e pasme. Brenda tij u gjeten dhe sekuestruan 39 pako me 21 kg 180 gram marijuane.
Ne pranga drejtuesi i mjetit, shqiptar 19-vjec dhe pasagjeri, shqiptar 24-vjec
.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.