Kapet me 112 kg kanabis, një tjetër në kërkim

17/07/1823:02

Shperndaje:


Një sasi prej 112 kg kanabis është sekuestruar nga anti-droga e Janinës në vendin e quajtur ‘Metamorfosi’, aksi që lidh Janinën me Kozanin. Sipas policisë automjeti me targa greke drejtohej nga një 36-vjecar shtetas shqiptar emri i të cilit nuk bëhet publik.
36-vjeçari ishte transportuesi i lëndës narkotike e cila do t’i dorëzohej një shtetasi tjetër shqiptar i cili është shpallur në kërkim. Si provë materiale u sekuestruan automjeti i përdorur për transportin e drogës, dy aparate celularë si dhe 300 euro. Shqiptari 36-vjeçar është dërguar në gjykatë e cila ka vendosur masën arrest me burg

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.