Kapen 3 shqiptar duke transportuar 113 kg kanabis, 2 largohen

Kapen 113 kg marijuane ne kufirin greko-shqiptar. Droga u kap ne zonen pyjore te Leptokarias, Igumenice. Jane arrestuar 3 shqiptare te moshes 23, 24 dhe 31-vjec, te cilet jane kapur duke transportuar ne kembe canta me 99 pako qe permbanin 113 kg marijuane. Bashke me ta kane qene edhe 2 shtetas te tjere shqiptare, te cilet jane larguar me vrap duke u kthyer ne toke shqiptare. Jane sekuestruar edhe 3 telefona celulare