Kapen 115 kg kanabis, kaluan nga Qafë Bota

Një sasi prej 115 kilogramëve marijuanë u sekuestrua ditën e sotme në Igumenicë në vendin e quajtur Rajo.
Shoferi që drejtonte mjetin ku u kap droga, ishte një grek, i cili ishte larguar nga territori shqiptar nëpërmjet doganën së Qafë-Botës.
Policia bën me dije se në pranga ka rënë një 48-vjeccar, ndërsa janë sekuestruar 2 telefona përvec drogës.
Njoftimi i plotë
Pas informacioneve ne rruge operative, sot me 09.10.2018, ne vendin e quajtur Rajo, Igumenice, është ndaluar një mjet qe drejtohej nga një shtetas grek 48-vjec. Ne një vend te improvizuar enkas brenda mjetit, konkretisht poshtë kabinës se pasagjereve, me ndihmën e qenit nuhatës, u gjeten dhe sekuestruan 113 pako me 115 kg 962 gram marijuane. U sekuestruan gjithashtu edhe 2 telefona celulare.