Kapen 102 kg kanabis, arrestohet greku dhe shqiptari transportues

12/07/1915:01

Shperndaje:


Kapen 102 kg marijuane ne kufirin greko-shqiptar.
Droga u kap ne nje automjet ne Rajo, Igumenice dhe sipas policise greke mjeti ishte ngarkuar ne kufirin e gjelber dhe po tentonte te hynte ne brendesi te tokes greke.
Brenda ne mjet u gjeten dhe sekuestruan 99 pako me 102 kg 590 gram marijuane. Mjeti ishte i marre me qera ne Greqi.
U arrestua shoferi grek 40-vjec dhe pasagjeri shqiptar 36-vjec, i cili kishte hyre ilegalisht ne Greqi dhe ndaj tij kishte mase ndalimi hyrje ne territorin grek.
U sekuestruan edhe 2 celulare.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.