Kandidati i Bindjes Demokratike: Nëse ti nuk voton, ata të 3 do të gëzohen

15/04/2121:11

Shperndaje:


Kandidati i Bindjes Demokratike Bledar Burgjia apelon ndaj qytetarëve të marrin pjesë masivisht në votime.
Bledar Burgjia, duke ftuar qytetarët të marrin votojnë, shprehet se:
Ata që nuk votojnë janë të mërziturit e mëdhenj nga politika.
Janë lodhur me gënjeshtrat e kryetarëve të përjetshëm dhe kanë humbur çdo shpresë.
Ata nuk e shohin të ardhmen e vet në Shqipëri dhe e gjejnë zgjidhjen duke u larguar.
Ne duhet t’u kthejmë njerëzve besimin se ky vend mund të ndryshojë vetëm përmes votës së tyre.
Ndiq bindjen tënde dhe do të kuptosh se tre të parët, që sundojnë Shqipërinë, do të gëzohen, nëse ti mungon në zgjedhje.
Ndaj voto numrin 4, Bindjen Demokratike, shprehet kandidati i Bindjes Demokratike Bledar Burgjia. 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.