Kakavija vijon të mbetet e mbyllur, pala greke nuk ka instaluar akoma tunelin dizinfektues

05/07/209:54

Shperndaje:


Pika Kufitare e Kakavijes do te qendroje
serish e mbyllur deri ne nje urdher te dyte.
Kjo eshte konfirmuar per JuguLajm.net nga burime zyrtaregreke, te cilat precizojne se celja normale e Kakavijes do te behet pasi te jene instaluar instrumentet e nevojshme dezinfektues qe do te sherbejne per qytetaret shqiptare te cilet do te udhetojne ne shtetin grek.

Sot ne Kakavije situata ishte e fjetur ashtu si
cdo here. Vetem kamiona me mallra qe
qarkullojne ne te dy anet e kufirit, si dhe
shtetas greke apo dhe te huaj qe kane leje
qendrimi ne Republiken e Greqise.

Burimet nga kjo pike konfirmojne per Jugulajm.net se deri me tani pala greke nuk ka bere asnje levizje per instalimin e tyneleve dizinfektuese ashtu sicejustifikoi mos hapjen e kufirit per shqiptaret ne 1 korrik.

VIDEO

https://youtu.be/I1EUQV7OzoA


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.