ISHSH, AKU dhe policia në aksion! Kontroll në bare e restorante për respektimin e masave anti-covid

07/07/2021:31

Shperndaje:


 

Inspektoriati shtetëror shëndetësor,  Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, Inspektoratit shteteror i Punes së bashku me policinë kanë filluar kontrollet në ambientet e bareve dhe restoranteve..
Kontrollet bëhen për zbatimin e distancës në lokale dhe zbatimin e masave anti-covid.

Sipas ISHSH-së do të ketë gjoba nga 100 deri në 1 milionë lekë për rastet e shkeljes së urdhrit.
Ndërsa masa administrative do këtë edhe nga policia për grumbullim të paligjshëm.

Kontrollet për respektimin e masave po ndodhin në të gjithë vendin për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.