Ish kryebashkiaku i Sarandes emerohet drejtor burgjesh

03/09/1818:42

Shperndaje:


Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve Arben Çuko është larguar ditën e sotme nga detyra.
Mësohet se vendin e Çukos do ta zërë Stefan Çipa, ndërsa shkaku paraprak thuhet se është përmirësimi i sistemit të burgjeve.
Arben Çuko ka qenë deputet i Partisë Socialiste, anëtar i Komisionit të Sigurisë, Komandant i Gardës së Republikësku, si dhe këshilltar i Kryeministrit të Kosovës për Sigurinë derisa u emërua më pas në krye të Burgjeve.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.