I largohet postbllokut, por kapet me 20.5 kg kanabis në automjet, arrestohet

01/06/2019:07

Shperndaje:


Ndiqet nje automjet qe vinte nga kufiri greko-shqiptar, kapet me mbi 20 kg marijuane. Fillimisht mjeti nuk i eshte bindur postbllokut te policise greke dhe pas ndjekjes eshte ndaluar ne Agelokastro, Aitiloakarnania.

Brenda ne mjet u gjeten dhe sekuestruan 20 pako me 20 kg 500 gram marijuane.
Ne pranga drejtuesi i mjetit, shtetas shqiptar, mosha e te cilit nuk behet e ditur.
Gjithashtu u identifikua dhe me pas u arrestua edhe pronari i mjetit, shtetas grek. U sekuestruan 3 celulare dhe 200 euro.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.