Humb jetën nga Covid 27-vjeçarja nga Saranda, 13 raste të reja në Sarandë, Delvinë dhe Konispol

23/10/2116:46

Shperndaje:

MInistria e Shëndetësisë njofton se si pasojë e infektimit me COVID, gjatë 24 orëve të fundit 7 persona humbën jetën në vendin tonë, ku viktima më e re ishte një 27-vjeçare nga Saranda. Ndërkohë, si rezultat i 4249 testimeve, kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 629 qytetarë.

Minsitria e Shëndetësisë bën me dije se infeksionet e 24 orëve të fundit janë identifikuar në këto Bashki:

269 në Tiranë, 41 në Fier, 34 në Durrës, 27 në Vlorë, nga 26 qytetarë në Kamëz, Elbasan, 21 në Korçë, 15 në Shkodër, nga 13 qytetarë në Gjirokastër, Lushnje, nga 12 qytetarë në Berat, Patos, 10 në Mallakastër, nga 9 qytetarë në Sarandë, Vorë, Lezhë, 8 në Gramsh, 6 në Himarë, nga 5 qytetarë në Kukës, Krujë, Bulqizë, Tepelenë, Pogradec, 4 në Tropojë, nga 3 qytetarë në Kurbin, Kuçovë, Peqin, nga 2 qytetarë në Poliçan, Skrapar, Kolonjë, Devoll, Përmet, Konispol, Delvinë, Divjakë, Mat, Kavajë, Vau i Dejës, nga 1 qytetar në Has, Mirditë, Shijak, Rrogozhinë, Roskovec, Dropull, Memaliaj, Belsh, Librazhd.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.