Hodhi plehrat ne veranden e lokalit, procedohet penalisht

06/06/1813:18

Shperndaje:


Komisariati i Policisë Sarandë njofton se më datë 05.06.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës Shkallës së Parë Sarandë, për nje shtetas vjeç 58, banues në Sarandë, pasi më datë 04.06.2018, ka hedhur mbeturina në verandën e lokalit të nje shtetasi vjeç 40, banues në Sarandë. Neni 201 i Kodit Penal.
Cfare parashikon neni 201
Neni 201 – Ndotja e ajrit
Ndotja e ajrit përmes çlirimit të tymrave, gazrave dhe lëndëve të tjera toksike radioaktive e bërë tej kufirit të normave të lejuara, kur vepra nuk përbën kundërvajtje administrative, përbën kundërvajtje penale dhe dënohet me gjobë ose me burgim gjer në dy vjet.
Po kjo vepër, kur ka shkaktuar pasoja të rënda për jetën e shëndetin e njerëzve, dënohet me burgim gjer në dhjetë vjet.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.