GREQI/ Dëshpërimi i zjarrfikësve në betejë: “Iku Parnitha, mbaroi» – VIDEO

06/08/2118:30

Shperndaje:

Dëshpërimi i zjarrfikësve kapur në një video tronditëse që kapur njërin prej tyre në këmbë pafuqishëm në frontin e zjarrtë shakullinë

Videoja nuk zgjati shumë, vetëm disa sekonda në momentin që mund të duket shekulli për zjarrfikësit luftojnë pagjumësi për tri ditë, flakë zjarrtë që djeg tokën atike .


Kamera fokusohet në flakët e mëdha dhe zëri i një zjarrfikës dëgjohet të thotë me trishtim dhe dëshpërim: “Parnitha jonë po shkon fëmijë, shkoni. Gjithçka ka mbaruar, mbaroi ”.


Pamja tregon dy kolegë të tij, njëri dukej i rraskapitur dhe i shtangur nga zjarri për të “gëlltitur” pyllin me flakë dhjetëra metra.
Ata e dinë se sado që ta duan, pavarësisht se çfarë bëjnë, ata nuk mund ta ndalojnë këtë “bishë” të zjarrtë që djeg gjithçka në rrugën e saj, duke lënë pas tokën e djegur, pronën e dëmtuar dhe njerëzit e plagosur.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.