Fondacioni “Lidia” aktivitet me rastin e Ditës së Autizmit

02/04/1611:16

Shperndaje:


maratona2Ditën e sotme në Sarandë, Fondacioni ‘Lidia’ ka organizuar një aktivitet me rastin e Ditës Botërore të Autizmit. Drejtori i Fondacionit “Lidia” Ibrahim Barjami ka falenderuar te gjithe ata qe iu bashkuan ketij aktiviteti te dedikuar, duke nisur nga Kryetarja e Bashkise Sarande Florjana Koka dhe stafi i bashkisë, femijë dhe prindër të femijëve autikë, vrapues nga gjimnazi “Hasan Tahsini”, nga Shtepia e Femijëve Shkollorë dhe media.
Sipas nje statistike te Fondacionit “Lidia”, ne rajonin e Sarandes numri i femijeve me autizem shkon ne 80.
Krahas shtimit te numrit te tyre, po shtohet edhe puna, perkujdesjet dhe aktivitetet integruese per keta femije, sikurse eshte edhe Maratona e 2 prillit 2016.

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.