Edhe 4 raste të tjera me koronavirus në Delvinë, shkon në 11 numri i të infektuarve

25/06/2017:56

Shperndaje:


Katër raste të reja me koronavirus janë identifikuar sot në Delvinë pas anilazave të 16 tamponëve të marrë ditën e djeshme.
Bëhet fjalë për 3 anëtarë të një familjeje dhe fqinji i tyre, të cilët mësohet se janë kontakte të rastit të parë të personit të prekur në këtë qytet me COVID-19.

Personat në fjalë kanë qenë të pranishëm bashkë me kontaktin e parë në një ceremoni mortore, ku kanë qëndruar edhe gjatë natës në një ambient të mbyllur.

Dje u identifikuan 6 raste të reja, mes tyre një punonjës i bashkisë në këtë qytet, duke e çuar në 11 numrin e të prekurve me këtë virus.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.