Dyndje pushuesish nga Kosova, 8 mijë persona kalojnë kufirin në 2 orë

04/07/207:16

Shperndaje:


Rritja e temperaturave ka bere qe Fundjava ne
piken doganore te Morines te kete nje fluks te
madh automjetesh nga Kosova qe hyjne ne
Shqiperi dhe me pas per t’iu drejtuar bregdetit
Bregdeti shqiptar eshte shume i preferuar prej
shtetasve kosovare te cilet e vizitojne çdo vit.

Mengjesin e sotem jane krijuar radhe te gjata
automjetesh, ku nga ora 05:00 e mengjesit deri
ne oren 07:00 kane hyre rreth 8 mije shtetas
nga Kosova drejt Shqiperise.
Nje fluks i tille ka bere qe pika doganore e
Morines te punoje me 6 sportele per te
perballuar fluksin e automjeteve dhe per te
shmangur rradhet e gjata e pritjen.

Perveç makinave personale, vihet re edhe nje
numer i larte i autobuseve, te cilet respektojne kushtet dhe masat anti-covid.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.