Djemtë e Pandalejmonit thyejnë tabelën provokuese

03/05/1921:26

Shperndaje:


Pas vendosjes nga ana e Bashkisë Finiq të tabelave, ku gjuhë e parë ishte shkruar greqishtja, ka ardhur edhe reagimi.
Tabela e vendosur në hyrje të fshatit Pandalejmon, fshat i banuar nga popullsi shqiptare,  është shqyer ditën e sotme.
Tabelat dygjuhëshe kanë ekzistuar edhe më parë, por ndryshe nga tabelat e vjetra, ku gjuhë e parë ishte shqipja dhe gjuhë e dytë greqishtja, në tabelat e reja të vendosura vetëm disa ditë më parë shqipja ishte vendosur gjuhë e dytë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.