Digjen magazinat, 3 zjarrfikse në luftë me zjarrin për të shpëtuar Mursinë

15/08/1919:36

Shperndaje:


Nje zjarr i permasave te medha ka shkrumbuar nje magazine dhe 2 godina te tjera ne fshatin Mursi, Bashkia Konispol.
Burime te Saranda Web mesojne se zjarri fillimisht ka filluar ne nje zdrukthtari, ku si shkak dyshohet te kete qene nje shkendije elektrike.
Me pas flaket e zjarrit jane perhapur edhe ne 2 godina te nje biznesi tjeter qe sherbenin si depo dhe ambjent fjetjeje per punonjesit.
Per te shuar flaket kane punuar 3 mjete zjarrfikse te Konispolit dhe Sarandes, pasi perhapja e zjarrit rrezikonte edhe banesat e fshatit Mursi, te cilat ndodhen vetem disa metra larg vatres se zjarrit.
Aktualisht zjarri eshte shuar, nderkohe qe vazhdojne hetimet per te saktesuar shkakun e zjarrit.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.