Denaj nga Saranda: Të orientojmë të rinjtë drejt nevojave të tregut të punës

10/04/2116:18

Shperndaje:


Kandidate me nr 4 e Qarkut të Vlorës për Partinë Socialiste dhe njëkohësisht Ministre e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, u shpreh gjatë një bashkëbisedimi me pedagogët e Filialit të Universitetit të Tiranës, në Sarandë, se duhet të orientojmë të rinjtë drejt nevojave të tregut të punës.

“Në një bashkëbisedim me pedagogët e Filialit të Universitetit të Tiranës, Sarandë.
Edhe gjatë mandatit të 3 do të mbështesim arsimin, si sektor prioritar. Do të nxisim zhvillimin e teknologjisë dhe ideve inovatore për t’i vënë në shërbim të zhvillimit të rajonit,” shkruan Denaj në rrjetet e saj sociale.

Sipas Denajt, objektivi ynë i përbashkët është  të orientojmë të rinjtë në bazë të nevojave të tregut të punës, por dhe ekonomisë, veçanërisht asaj blu.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.