Dalin përgjigjet e 6 rasteve të dyshuara në Sarandë dhe 1 në Delvinë

26/04/209:24

Shperndaje:


Ka vijuar në Sarandë testimi i rasteve të dyshuara me koronavirus, ku nga ana e shërbimeve të shëndetit publik të dyshuarve u merren tamponë për t’u analizuar më pas në laboratorë.

Gjatë ditëve së djeshme janë kryer 6 testime, duke e cuar numrin total në 124 testime, ku nga përgjigjia e ardhur asnjë nuk rezulton pozitiv me Covid-19.

1 rast i dyshuar ka qenë edhe në Delvinë, ku nga përgjigjia e ardhur ka rezultuar negativ, duke qetësuar kështu edhe qytetarët e tjerë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.