Çmendet AKU, kerkon nga fermerët qengja të matrikulluar

21/12/1816:23

Shperndaje:


 

AKU Sarande po zhvillon ne keto caste nje operacion per sekuestrimin e disa qengjave ne thertoren e Metoqit.

Pavaresisht se kjo thertore eshte e licensuar dhe ploteson te gjitha kishtet higjeno-sanitare, punonjesit e AKU mbeshtetur edhe nga forca te policise bashkiake pretendojne se qengjat nuk jane te matrikulluar.

Nga ana e tyre pronaret e qengjave thone se qengjat jane vetem pak javesh dhe se matrikullim nuk behet ne qengja. Ata thone gjithashtu se kane te gjithe dokumentacionin se qengjat jane blere ne ferma te regjistruara dhe te matrikulluara.

Pavaresisht ketyre punonjesit e AKU kercenojne me bllokim te bagetive.

Ngjarja eshte ne zhvillim e siper dhe Saranda Web do te njoftoje per ecurine e saj.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.