Butrintit i kthehet buzëqeshja pas fitores me Naftëtarin

03/03/1917:40

Shperndaje:

Ekipi i Butrintit ka fituar takimin e sotëm luajtur në stadiumin “Andon Lapa” të Sarandës përballë Naftëtarit të Kocovës.
Takimi i cili është dominuar plotësisht nga Butrinti ka përfunduar me rezultatin e thellë 5-1
Butrinti e ka gjetur rrugën e rrjetës që në minutën e 10-të me gol të Dalanaj, për të shënuar përsëri në minutën e 24-t me anë të Myftarit. Pjesa e parë ka përfunduar 2-0
Menjëherë pas fillimit të pjesës së dytë ka qenë E. Lloj i cili ka shënuar golin e tretë në minutën e 46-të. Në minutën e 48-të autogoli i E. Lanaj do ta conte rezultatin në 4-0
Në minutën e 70-të ka qenë Dhrami që ka vulosur serinë e golave të ekipit të Butrintit.
Naftëtari ka shënuar në minutën e fundit golin e nderit me autor F. Mucaj
Me këtë fitore Butrinti shkon në kuotën e 16 pikëve, por ende mbetet në vendin e 10-të klasifikimit.