Butrinti rikthehet në Kategorinë e Dytë, ritakohet me Delvinën

30/04/2219:06

Shperndaje:

Ekipi i Butrintit ka rënë nga Kategoria e Parë, duke u rikthyer përsëri në Kategorinë e Dytë, pas humbjes së sotme në Bylis.

Fatet e ekipeve të Butrintit dhe Delvinës 1 vit më parë ishin krejt të ndryshme, ndërsa Butrinti festonte kalimin në Kategorinë e Parë, Delvina vajtonte rënien nga Kategoria e Dytë.

Ndërsa këtë vit janë delvinjotët të cilët festojnë rikthimin në Kategorinë e Dytë, atje ku do të ritakohen përsëri më sarandjotët, të cilët me humbjen e sotme zyrtarizuan edhe rënien nga Kategoria e Parë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.