Butrinti humbet në Peqin, Delvina fiton ndaj Tepelenës

17/03/1916:18

Shperndaje:


Jane mbyllur takimet e luajtuara diten e sotme per Kategorine e Dyte, kategori ku militojne edhe ekipet e Butrintit te Sarandes dhe Delvina.

Butrinti ka humbur ne takimin e luajtur ne Peqin perballe Shkumbinit qe pretendon kalimin ne Kategorine e Pare. Gili i vetem i takimit eshte shenuar ne minuten e 70-te. 

Delvina ka fituar perballe ekipit te Tepelenes me rezultatin 5-3. Golat per Delvinen jane shenuar nga Bibo, Mehmeti, Rugji, Musta dhe Hamiti. Ekipi i Teprlenes ka ngushtuar rezultatin i cili deri ne min e 86 ishte 5-1 ne fundit e pjeses se dyte. 

Me keto rezultate Butrinti mbetet ne vendin e 11 me 16 pike, ndersa Delvine ne vendin e 6 me 23 pike


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.