Bashkia Sarandë 20 milionë për blerje ekrani Led Wall për të pasqyruar arritjet

16/06/2023:44

Shperndaje:


Në një kohë kur probleme dhe ankesa qytetare në lidhje me infrastrukturën në Sarandë po zvarriten   me argumentin se jemi në krizë dhe nuk kemi para si pasojë e koronavirusit, Bashkia Sarandë nuk kurset për blerjen e një ekrani gjigand, me siguri për të pasqyruar aty arritjet në punën e saj.
Shuma e vënë në dispozicion nga Bashkia Sarandë për blerjen e këtij ekrani gjigand ishte 20 milionë lekë të vjetra dhe në këtë tender ka marrë pjesë vetëm 1 kompani me ofertë prej 19.872.000 lekë, pra më shumë se 99.9 %

OpenProcurement Albania i klasifikon këto tendera, ku nuk ka konkurentë dhe me oferta afër fondit limit si tendera me flamur te kuq.
RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.