Bashkia Konispol/ Rikonstruktohet ura mbi lumin Pavëll, lidh zonën e Markatit

08/07/2017:12

Shperndaje:


Ka përfunduar rikonstruksioni i plotë i Urës mbi lumin Pavël, në Bashkinë Konispol.
Prej 2 ditësh u punua intensivisht për rikonstruksionin e Urës së lumit Pavëll, punime të cilat sipas bashkisë Konispol janë brenda çdo parametri sigurie për kalimin e automjteve.

Kjo urë është një nyje lidhëse tepër e rëndësishme për të gjithë Njësinë Administrative Markat dhe për tu siguruar banorëve të kësaj zone lidhjen me pjesën tjetër të Bashkisë dhe jo vetëm.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.