Arrestohet shqiptari dhe 2 grekë në kufi, transportonin 46 kg kanabis

Kapen mbi 46 kg marijuane ne kufirin greko-shqiptar.
Ne aksin Mavromat-Igumenice, ne vendin e quajtur Rajo, eshte gjetur nje automjet i braktisur ne ane te rruges, nga kontrolli brenda se ciles, u gjeten dhe sekuestruan 21 pako me 46 kg 30 gram marijuane.
Ne lidhje me kete automjet, tre shtetas kishin deklaruar vjedhjen e tij ne policine e Igumenice, pasi e kishin marre me qera po ne kete qytet.
Rezultoi se ata kane dhene deklarim te rreme, nderkohe qe kishin organizuar trafikun e droges.
Per kete u arrestuan dy shqiptare 39 dhe 47-vjec dhe nje grek 31-vjec nderkohe qe u shpall ne kerkim nje tjeter shtetas shqiptar.