Arrestohet me 9 kg kanabis në automjet, në kërkim bashkëpunëtori

14/03/1911:19

Shperndaje:


Një shqiptar i moshës 25 vjec është arrestuar nga policia greke në Igumenicë, pasi u kap me një sasi prej 9 kg e 650 gramë kanabis të fshehur në gomën rezervë dhe një dhomë e nëndheshme brenda automjetit
Policia greke është vënë në ndjekje të një tjetër shqiptari të moshës 28 vjec, i cili mendohet se është bashkëpunëtori i tij.
Sipas informacioneve të policisë greke, 25 vjecari kishte hyrë në territorin grek nëpërmjet pikës kufitare të Qafë Botës 1 ditë më parë se ai të arrestohej dhe se mendohet se kalimin e sasisë së kanabisit e ka bërë bashkëpunëtori i tij nëpërmjet kufirit.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.