Ankesa e banorëve: Firma e punimeve për ujësjellësin na shkatërroi rrugët

04/05/2410:28

Shperndaje:

Pershendetje Saranda Web!

Si nje qytetar i lagjes mbi Marinen (peshkimin) desha te shpreh shqetesimin tim ne lidhje me infrastrukturen. Ka disa muaj qe firma e punimeve per ujesjellesin e ka hapur rrugen dhe pasi ka mbaruar pune, e ka lene ne kete gjendje qe po ju dergoj ne foto.

Nuk eshte kurresesi normale qe rruga mos te kthehet ne gjendjen e meparshme pasi punimet kane mbaruar.

Shpresoj qe te merren masa sepse eshte shume e veshtire te kthehen makinat, gjithashtu shume e rrezikshme per femijet te cilet mund te dalin te luajne ne lagje, se parqet vetem ne foto i shohim.

Faleminderit!


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

Banorët e Nivicës përfitojnë nga fushata, pas 1 viti rregullohet pompa e ujit – VIDEO
Blushi paralajmëron Ramën nga Himara: Mos guxo se duart do të mbeten në kuti
Petro Gjikuria hap fushatën në Himarë, kreu i OMONIA: S’kemi nevojë për jabanxhinj politikë
Banorët e Gjashtës: Kemi 2 muaj pa ujë, nesër do protestojmë te zyrat e Ujësjellësit
Banorja e lagjes “Baba Rexhepi” ankesë në Saranda Web: Kemi 1 javë pa pikë uji
NJOFTIM PËR DISA POZICIONE PUNE NË HOTEL OLYMPIA NË SARANDË

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.