Anila Denaj: Pagat e mjekëve dhe infermierëve në 2021 do të rriten 40%

06/10/2016:45

Shperndaje:


Nëpërmjet një postimi në facebook ministrja e Financave Anila Denaj njofton se vitin 2021 do të ketë një rritje page deri ne 40% për mjekët dhe infermierët.
📑Falë politikës së re të pagave, pagat në sistemin shëndetësor për vitet 2013-2020 janë rritur me 27%, nga e cila përfitojnë mbi 18 mijë mjekë dhe infermierë.

📈Për vitin 2021 do të ketë një rritje page deri ne 40% për mjekët dhe infermierët, shkruan Anila Denaj.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.