Anija me 27 pasagjerë jep alarmin sos në det

14/07/1917:38

Shperndaje:


Drejtoria e Pergjithshme Detare njofton se nje anije me flamur shqiptar, e cila ben linjen Sarande-Korfuz, ne oren 16:45 ka pesuar defekt ne sistemin e drejtimit dhe ka dhene sinjalin SOS, ajo eshte zhvendosur ne afersi te zones se Kisiopit ne veri te ishullit te Korfuzit.
Prane anijes ka shkuar edhe anija tjeter e kesaj linje per te asistuar apo ndihmuar.
Ne anije ndodhen 27 pasagjere dhe 2 automjete. Kapiteneria e Portit Sarande ka komunikuar me anijen dhe autoritetet e portit Korfuzit te cilat po dergojne rimorkiatoret per ta terhequr drejt portit Korfuzit.
Ju bejme me dije se nuk ka asnje demtim apo problem per posagjeret qe ndodhen ne kete anije.
Gjithashtu anija do t’i neshtrohet nje kontrolli te rrepte nga inspektoret e flamurit dhe rregjistri detar per shkaqet e difektit.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.