Akt kriminal ndaj kryetarit të Bashkisë Finiq Kristo Kiço

08/04/2020:53

Shperndaje:


Kryetari i Bashkisë Finiq Kristo Kiço shprehet se ndaj tij janë kryetar 2 veprime kriminale, por që autorët nuk janë zbuluar ende.

Disa ditë më parë, njerëz të panjohur goditën me thikë gomat dhe prenë kabllot e frenave automjetin e kryetarit të Komunës së Finikës, Kisto Kiço, i cili ishte parkuar jashtë shtëpisë së tij në qytetin e Sarandës.

Sipas raportit të policisë, autorët duket se kanë patur qëllim kriminal, kështu që hetimi bëhet intensiv për të gjetur autorët, të cilët kishin hapur pa thyer makinën.
Ndërsa gomat e çara u gjetën menjëherë nga vetë kryetari i bashkisë, kabllot e prera u zbuluan katër ditë më vonë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.