Agur Kapo, prodhuesi artizan që zanatin e trashëgon tek djali i tij

04/01/2218:14

Shperndaje:

Agur Kapo është një nga artizanët në zonën e Sarandës që vazhdon me traditën e punimeve artizanale duke gdhendur gurë dhe dru si dhe duke përdorur materiale të tjera.

Produktet që prodhohen gjatë gjithë vitit nga ai dhe familjarët e tij shiten në një tezgë që ai mban në Parkun Kombëtar të Butrintit, kryesisht gjatë verës kur vendi mbushet me turistë.

Aguri ia trashëguar edhe të birit zanatin dhe pasionin e tij.

Djali i Agurit është i angazhuar edhe në prodhimin dhe shitjen e suvenireve.

Zbuloni dhe bëni tuajat disa nga këto produkte https://sarandaweb.net/shop/


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.