660 raste të reja me Covid, në Sarandë 16 raste, në Delvinë sot vetëm 1 rast i ri

14/01/2116:54

Shperndaje:


.
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 660 raste të reja me covid dhe 5 viktima. Nga 3695 testime të kryera në 24 orët e fundit dhe kanë rezultuar pozitivë 660 qytetarë të konfirmuara në këto bashki:

250 raste në Tiranë, 39 raste në Vlorë, 34 raste në Kurbin, 33 raste në Durrës dhe Lushnje, 26 raste në Kavajë, 23 raste në Krujë, 22 raste në Berat, 19 raste në Fier, 17 raste në Kamëz, 16 raste në Sarandë, 11 raste në Shkodër dhe Mat, 10 raste në Lezhë, Ura Vajgurore, 8 raste në Librazhd, Klos, Gramsh, 7 raste në Prrenjas, 6 raste në Mirditë, Shijak, Vorë, 5 raste në Pogradec dhe Kuçovë, Mallakastër, 4 raste në Korçë, Rrogozhinë, Vau Dejës, 3 raste në Kukës, Divjakë, Dibër, Skrapar, 2 raste në Elbasan, Tropojë, Belsh, Patos, Cërrik, Poliçan, 1 rast në Delvinë, Përmet, Tepelenë, Selenicë, Malësi e Madhe, Libohovë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.