538 raste të reja me Covid, në Sarandë 6 raste, në Delvinë 5

25/01/2116:24

Shperndaje:


Në 24 orët e fundit në vendin tonë kemi një ulje të rasteve ditore krahasuar me një ditë më parë dhe një rritje të numrit të viktimave nga COVID.
Ministria e Shëndetësisë raporton 538 raste të reja dhe 9 viktima nga COVID në bilancin e sotëm, ndërsa dje ishin 833 persona të infektuar dhe 5 humbje jete nga koronavirusi.
Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

208 raste në Tiranë, 39 raste në Durrës, 36 raste në Lushnje, 28 raste në Vlorë, 27 raste në Fier, 20 raste në Elbasan, 18 raste në Shkodër, 19 raste Mirditë, 11 raste në Kamëz dhe Gramsh, 10 raste në Kurbin, 9 raste në Lezhë, 8 raste në Mallakastër, Divjakë, 7 raste në Kuçovë, 6 raste në Sarandë, Kavajë, Mat, Gjirokastër, 5 raste në Delvinë, Has, Dibër, Peqin, 4 raste në Tepelenë, Ura Vajgurore, Prrenjas, Vorë, 3 raste në Vau i Dejës, 2 raste në Krujë, Pukë, Rrogozhinë, Malësi e Mdhe, Kolonjë, Poliçan, 1 rast në Kukës, Librazhd, Përmet, Skrapar”, thotë ministria.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.