376 raste të reja me Covid, në Sarandë 15 raste, 6 raste në Delvinë

11/01/2116:36

Shperndaje:


.
Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 376 raste pozitive dhe 6 viktima.
Nga 1575 testime të kryera dhe kanë rezultuar pozitivë 376 qytetarë.
Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

98 raste në Tiranë, 29 raste në Lushnje, 27 raste në Durrës, 24 raste në Shkodër, 21 raste në Vlorë dhe Fier, 15 raste në Sarandë, 13 raste në Kavajë, 11 raste në Berat, 10 raste në Gramsh, 8 raste në Korçë, 7 raste në Mat, 6 raste në Delvinë, Dibër, Mirditë, Bulqizë, Vorë, 5 raste në Kavajë, Mallakastër, Kamëz, Vau i Dejës, Malësi e Madhe, Kuçovë, 3 raste në Kurbin, Divjakë, Belsh, Prrenjas, 2 raste në Devoll, Kukës, Lezhë, Librazhd, Gjirokastër, Cërrik, 1 rast në Elbasan, Has, Rrogozhinë, Tropojë, Tepelenë, Rroskovec, Këlcyrë, Libohovë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.