349 raste të reja dhe 6 humbje jete nga Covid, në Sarandë 9 raste, në Delvinë 2

01/04/2116:48

Shperndaje:


.
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 349 raste të reja me koronavirus, ndërsa kanë vijuar të merren dozat e vaksinave në të gjithë vendin masivisht.
Gjithashtu, në spitalet dedikuar COVID-19 kanë ndërruar jetë 6 qytetarë. Ndërkohë betejën me virusin e rrezikshëm e kanë fituar 604 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit.
Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

81 raste në Tiranë, 25 raste në Shkodër, 22 raste në Korçë, 15 raste në Berat, 14 raste në Durrës, 13 raste në Fier, 12 raste në Gjirokastër, Pogradec, 11 raste në Tropojë, 10 raste në Lezhë, Vlorë, 9 raste Sarandë, Devoll, Kukës, Lushnje, 7 raste në Krujë, Kurbin, Elbasan, Ura Vajgurore, 6 raste në Kavajë, 5 raste në Kamëz, Libohovë, 4 raste në Librazhd, Cërrik, 3 raste në Mallakastër, Malësi e Madhe, Kuçovë, Vorë, 2 raste në  Delvinë, Selenicë, Mat, Prrenjas, Skrapar, Patos, Poliçan, 1 rast në Has, Mirditë, Përmet, Tepelenë, Divjakë, Dibër, Bulqizë, Himarë, Kolonjë, Gramsh.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.