3 të plagosur dhe 2 të arrestuar pas sherrit për plazhet e Ksamilit

05/05/2018:52

Shperndaje:


Ksamil, konflikt për motive pronësie mes dy familjeve.
Nga burime jo zyrtare mësohet për 3 persona të plagosur, gjatë konfliktit mes dy familjeve në Ksamil.

Në vendngjarje kanë shkuar efektivë të policisë së Sarandës dhe një grup i FNSH. Janë shoqëruar dy persona në Komisariatin e Sarandës, ndërkohë që 3 të plagosurit janë duke marrë mjekim në spitalin e Sarandës.

Sipas burimeve dy familjet janë konfliktuar me thika dhe mjete të forta.
Policia po vazhdon hetimet

Komunikata e Policisë

Sarandë/Informacion paraprak

Mbrëmjen e sotme në Ksamil si pasojë e një konflikti me sende të forta për motive pronësie janë lënduar lehtë shtetasit I. L., F. P dhe P.L, të cilët po marrin ndihmë mjekësore në Spitalin e Sarandës, jashtë rrezikut për jetën. Shërbimet e Policisë kanë bërë shoqërimin e palëve të përfshira në konflikt dhe po punohet për sqarimin e rrethanave.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.