21 humbje jete dhe 952 raste të reja me Covid, 14 raste në Sarandë, 2 në Delvinë

28/02/2117:30

Shperndaje:


Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë humbur jetën 21 persona si dhe janë regjistruar 952 raste të reja me Covid-19
Nga 3805 testime të kryera në 24 orët e fundit, janë konfirmuar 952 raste, ku Tirana, mban numrin të lartë të rasteve aktive me 408 infektime, nëdrsa në Sarandë sot janë raportuar vetëm 14 raste.
Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

408 raste në Tiranë, 53 raste në Vlorë, 39 raste në Durrës, 36 raste në Krujë, 28 raste në Fier, Elbasan, Lushnje, 27 raste në Shkodër, 22 raste në Gjirokastër, 21 raste në Korçë, Berat, 20 raste në Kavajë, 19 raste në Kurbin, Tepelenë, 18 raste në Përmet, 16 raste në Kukës, 14 raste në Sarandë, 13 raste në Lezhë, Mat, Gramsh, Kuçovë, 12 raste në Mallakastër, 10 raste në Bulqizë, 9 raste në Kamëz, 8 raste në Devoll, 7 raste Malësi e Madhe, 6 raste në Mirditë, 3 raste në Vorë, Peqin, 2 raste Delvinë,  Kolonjë, Memaliaj, Librazhd, Rrogozhinë, Pukë, Has, 1 rast në Maliq, Cërrik, Poliçan, Libohovë, Skrapar, Belsh, Dibër, Ura Vajgurore, Vau i Dejës, Divjakë, Pogradec.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.