14 raste të reja në 24 orët e fundit, shkon në 726 numri i të prekurve në total

26/04/209:30

Shperndaje:


Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 264 persona të dyshuar me COVID-19, nga të cilët 14 kanë rezultuar pozitiv duke e çuar në total numrin e të prekurve në 726 në vendin tonë. Harta e të prekurve nga COVID-19 zgjerohet në Krujë, Tiranë dhe Shkodër. Në Krujë janë zbuluar 9 raste të reja, 4 raste pozitive janë në Tiranë, mes të cilëve një në institucionin e vuajtjes së dënimit, pra te burgu 313-të duke e çuar në 19 numrin e të infektuarve në total në këtë vatër dhe një rast i ri është në Shkodër.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:    
Bashkia Të prekur            Të shëruar

Tiranë   293         183

Shkodër   104      55

Krujë     92           7

Durrës  42          36

Fier        37        27

Kurbin   31

Korçë    19           18

Elbasan 18           15

Kukës    18           10

Lezhë    14           14

Has       14           12

Kavajë  9              8

Lushnje 7              4

Vlorë    5              4

Pukë    5              4

Mirditë 5              3

Rrogozhinë4       4

Tropojë 4            4

Berat     3            2

Mallakastër         1

Mat                     1         


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.