13 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, shkon në 446 numri i të infektuarve

12/04/209:57

Shperndaje:


Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 13 raste të reja me koronavirus nga 233 teste që janë bërë në laboratorin e ISHP-së, 4 raste më pak se dje.
Harta e të prekurve zgjerohet me 6 raste në Tiranë, 5 në Shkodër dhe 2 në Durrës, të cilët sipas ministrisë së Shëndetësisë janë kontakte të rasteve të para, jo vatra të reja.

Në dy spitalet COVID aktualisht po marrin shërbim 49 pacientë.
Në total numri i personave që janë prekur shkon në 446 prej datës 8 mars kur u regjistrua rasti i parë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.