120 raste të reja me Covid, Saranda dhe Delvina 1 javë pa asnjë rast të ri

16/08/2014:04

Shperndaje:


120 është shifra e njoftuar nga Ministria e Shëndetësisë  e rasteve të reja me Covid-19, ndërsa janë shënuar 3 viktima.
Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 59 raste në Tiranë, 7 në Vlorë, 6 në Pogradec, nga 5 raste në Kukës, Berat, 4 në Roskovec, nga 3 raste në Krujë, Elbasan, Has, Kolonjë, nga 2 raste në Fier, Kurbin, Lushnje, Librazhd, Kamëz, Bulqizë, Kuçovë, nga 1 rast në Shkodër, Durrës, Devoll, Kavajë, Tropojë, Mallakastër, Prrenjas, Vorë.

Zonat e Sarandës dhe Delvinës sot po bëjnë  1 javë pa asnjë rast të ri pozitiv.
Ministria e Shëndetësisë bën thirrje qytetarëve për të mbajtur maskën kudo në ambjente të mbyllura apo ku nuk ruhet distanca, të ruani distancimin fizik dhe higjienën personale.
Në këtë situatë të pazakontë, detyra dhe përgjegjësia e secilit është të zbatojë rregullat e thjeshta, të ruajë veten dhe të afërmit”, njofton ministria e shëndetësisë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.