1075 raste të reja me Covid, në Sarandë 28, Delvinë 2 dhe Finiq 1 rast

17/02/2116:26

Shperndaje:


Sërish janë shënuar shifra të larta të personave të infektuar me COVID në vendin tonë, ndërkohë që kanë ndërruar jetë 18 persona.
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë zbuluar 1075 raste të reja, ku në Sarandë 28, Delvinë 2 dhe Finiq 1 rast.
Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

361 raste në Tiranë, 84 në Fier, 71 në Durrës, nga 46 raste në Vlorë, Librazhd, 42 në Kukës, 36 në Krujë, 35 në Kuçovë, 29 në Elbasan, 28 në Sarandë, nga 23 raste në Korçë, Gjirokastër, 19 në Shkodër, nga 18 raste në Mallakastër, Pogradec, 17 në Malësi e Madhe, nga 16 raste në Lezhë, Kamëz, 14 në Kurbin, 11 në Kavajë, nga 10 raste në Berat, Peqin, nga 9 raste në Pukë, Përmet, Gramsh, nga 8 raste në Mirditë, Dibër, Kolonjë, 7 në Has, 6 në Lushnje, 5 në Vorë, 4 në Devoll, nga 3 raste në Mat, Vau i Dejës, Prrenjas, Cerrik, nga 2 raste në Delvinë, Tropojë, Tepelenë, Ura Vajgurore, Bulqizë, Skrapar, nga 1 rast në Finiq,  Rrogozhinë,  Patos, Poliçan, Këlcyrë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.