100 demokratë nga Saranda drejt Selisë së PD: Do hapim dyert e bunkerit me mjete teknike paqësore

08/01/228:56

Shperndaje:

Protestës së paralajmëruar për sot në orën 12:00 përpara dyerve tashmë të blinduara të Selisë së Partisë Demokratike në Tiranë do t’i bashkohen edhe 100 demokratë nga Saranda.

Ata tashmë po udhëtojnë drejt Tiranës, pasi janë nisur nga Saranda në orët e para të mëngjesit me automjete private.

Demokratët shprehen se dyert e asaj që ata tashmë e konsiderojnë si “Bunkeri i Lulit” do të hapen me mjete teknike paqësore, duke iu referuar një pajisjeje e njohur si Rififi dhe e cila përdoret nga forcat speciale për hapjen e dyerve të blinduara në operacione anti terror.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.