10 grekë të vrarë në Ukrainë, reagon Mitsotakis: Putin na tha se s`do të sulmonte civilët

26/02/2220:55

Shperndaje:

Dhjetë grekë kanë humbur jetën pas një sulmi rus në Bugas të Ukrainës.

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis e ka konsideruar sulmin e Rusisë ndaj popullsisë civile në Ukrainë të paprecedentë, ndërsa ka ngushëlluar familjarët e viktimave.

“Vdekja e grekëve, na ka shkaktuar dhimbje dhe inat për veprimin e paprecedentë të rusëve për sulmin ndaj civilëve. Ngushëllime familjeve. Ambasada greke në Ukrainë është në dispozicion të njerëzve që kanë nevojë për ndihmën tonë”, shkruan kryeministri grek.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.