Tubimi për Teatrin/ Fshehen aktorët e Sarandës, në shesh vetëm Haki Spaho

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pas ndalesave në, Fier, Vlorë dhe Gjirokastër, ka mbërritur në Sarandë për të firmosur peticionin për rindertimin e Teatrit Kombëtar.
Firmëtarët në Sarandë kanë qenë qytetarë, pasi aktorët e qytetit munguan.
Haki Spaho i vetmi aktor sarandiot i pranishëm në protestë, ka ngritur edhe shqetësimin e kinoteatrit të Sarandës, i cili është me godina të amortizuar, dhe bashkia një pjesë të ambjenteve të kinoteatrit ua ka dhënë bizneseve.
Edhe nga Saranda vëllezërit Budina, Juli Emini e Neritan Licaj kanë kërkuan mbështetjen e qytetarëve, pasi sipas tyre kjo nuk ëahtë më një cështje e teatrit, e aktorëve por e shqipëtarëve.

VIDEO

Aleanca për Teatrin tubim për mbledhjen e firmave në Sarandë“Aty dhe ashtu siç ishte”

Gepostet von Saranda Web am Donnerstag, 4. Juni 2020